اوقات شرعیروز شمار ماه محرم

 

ساعت مذهبی

آمار سایت

اعضا : 5102
محتوا : 249
لینک وب ها : 5
بازدیدکنندگان : 282273

*****    به وب سایت هیئت سیدالشهداء ده آباد خوش آمدید     *****  

ssh 5

 

 

 

قابل توجه کاربران: برای استفاده بهتر و بدون مشکل از سایت ، از مرورگرهای فایرفاکس و یا کروم استفاده کنید.

 

  

 fayer          corom 
 

شهيد عليرضا حاجي (هاشم)

میانگین امتیار کاربران: / 1
ضعیفعالی 

شهيد عليرضا حاجي (هاشم)

3

نام: علیرضا

نام خانوادگی: حاجی

نام پدر: هاشم

تاریخ تولد: 1344

تاریخ شهادت : 1364/6/20 در سن 20 سالگی

محل شهادت: منطقه اشنویه کردستان

 

وصيت نامه شهيد عليرضا حاجي (هاشم)

بسم الله الرحمن الرحيم

« ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون »

« گمان مبريد كسانيكه در راه خدا شهيد مي شوند مرده اند بلكه زنده اند و در نزد خدا روزي مي خورند ».

بنام الله پاسدار حرمت خون شهيدان و درهم كوبنده مستكبران و ياري دهنده مستضعفان وصيت نامه خود را با سلام به رهبر كه عزيزترين عزيزانم است و آن نور تابان جماران و بزرگترين اميدهايم كه ظهور حضرت مهدي است شروع مي كنم. در درجه اول از همسنگرانم در مدرسه مي خواهم اگر تا به حال برخوردي با يك كدام از آنها داشتم مرا مورد عفو قرار دهند و در سنگر مدرسه بخوانند و با درس خواندن مشت محكمي بر دهان ياوه گويان شرق و غرب بزنند و در درجه دوم با معلمان گراميم كه با از وقت خود گذشتن و اضافه كاري كردن درجه ما را تا بدينسان رساندند و از آنها مي خواهم كار به كار كسي نداشته باشند فقط خودشان بايد بدانند و خداي خودشان كه اگر ساعتي اضافه كاري كنند و كلمه اي و چيزي به دانش آموزان بياموزند چقدر ثواب دارد خدا اجرشان بدهد انشاالله.ديگر چيزي كه مي خواهم در اين دو الگوي جامعه يكي دانش آموز و معلم كه از رفتن به جبهه ها دريغ نورزند و حداقل مردم را راهنمايي كنند. پيامي ديگر هم دارم و آن به روحانيون محترم است كه آنها پايه هاي اين انقلابند، آنها خيلي بالاتر هستند كه من برايشان پيام بدهم ولي براي يادآوري عرض مي شود كه تبليغات را بيشتر كنند و مردم را براي رفتن به جبهه و كمك مالي آماده سازند و خدا انشاالله شما را نگه دارد تا در راه خدا كوشش كنيد. پيامي هم به پدر و مادر عزيزم كه شبها بي خوابي كشيدند تا مرا بزرگ كنند و حالا در راه خدا دادند و آن امانتي كه از الله گرفته بودند صحيح و سالم از نظر معنوي به خودشان سپردند از آنها تقاضا دارم كه درباره شهيد شدن من غصه نخورند چونكه انسانهاي ديگري بايد به حال خودشان غصه بخورند نه به حال شهيدان.

ديگر پيامي به برادر خودم كه با از جان گذشتگي در راه انقلاب كوشش مي كند دارم كه اي برادرم به كارهايت ادامه بده و فعاليتت را بيشتر كن. انشاالله بعد از من به جبهه بيا و اسلحه من را به دوش بگير براي اينكه اگر تو نيايي ديگري هم نيايد پس چه كسي بيايد هرگز آن مستكبر بلند نمي شود و به جبهه بيايد پس حسين انتظار شماها را مي كشد. ديگر پيامم به ملت و مردم است كه دعا به جان رهبر را فراموش نكنند و همچنين دعا براي ظهور حضرت مهدي ( عج ) و در آخر از مردم ميبد مي خواهم كه به كمكهاي خود به جبهه بيفزايند همانطوري كه كمكهاي زيادي نيز مي كنند، دعا به امام بعد از نماز امري مستحب و حتي واجب بدانيد.

والسلام

مورخ: 28/10/1362

عليرضا حاجي ده آبادي

 

وصيت نامه ديگر شهيد

بسم الله الرحمن الرحيم

به نام خدا و با ياد الله وصيتنامه خود را شروع مي كنم:

پس از درود و سلام به امت هميشه در صحنه ايران و اميد به پيروزي رزمندگان اسلام بايد بگويم كه شهادت را موجب خود نمي دانم كه خدا خواست كه در راه او شهيد شوم و اي پدر و مادر عزيزم ! حالا كه من در راه خدا كشته شدم هرچه مي توانيد امام را دعا كنيد و در راه اين انقلاب كوشا باشيد و پيامي هم به برادر عزيزتر از عزيزانم دارم كه اي برادر ! من خيلي در حق شما، پدر و مادر و خصوصاً اين انقلاب كوتاهي كردم. خدايا تو گواهي كه من قبلاً عشق به جبهه داشتم ولي اين دفعه به ياري خدا و با رضايت شما آمدم تا قطره اي از خون ناچيزم را پاي درخت انقلاب بريزم و از خدا مي خواهم از عمر من كه مي كاهد به عمر امام بيفزايد.

به اميد پيروزي رزمندگان اسلام و سلامتي رهبرانقلاب

عليرضا حاجي ده آبادي

30/7/1362